Fundacja

Fundacja

Fundacja Rozwoju Kinematografii powstała w 2014 roku. Organizacja prowadzi działalność kulturalną w zakresie wspierania, rozwoju i promocji kinematografii i przemysłu filmowego na terenie całej Europy.

Za sprawą współpracy z wieloma instytucjami kultury, urzędami, placówkami edukacyjnymi i partnerskimi organizacjami pozarządowymi Fundacja zrealizowała ponad 2000 wydarzeń filmowych na terenie Polski, docierając do ponad 3 000 000 odbiorców.

Fundacja wspomaga rozwój różnych dziedzin sztuki filmowej, aktywną realizację kampanii na rzecz legalnego korzystania z zasobów audio-wizualnych, a także pomaga w rozwoju twórców filmowych.

W ramach działalności statutowej organizacja prowadzi zajęcia edukacyjne z zakresu filmu, fotografii, nowych mediów oraz dziedzin pokrewnych. Organizacja prowadzi również portale o tematyce filmowej: Licencjefilmowe.pl, Wyswietlfilm.pl oraz Bestscreenings.com.

Fundacja skupia pasjonatów kinematografii, twórców, reżyserów i aktorów. W swoich projektach edukacyjnych łączy miłość do kina i chęć przekazania wiedzy, na temat wykorzystania filmu w różnych obszarach życia.

Członkami Zarządu Fundacji są Marcin Dumieński oraz Beata Sawicka.