Kino w Łazienkach

Kino w Łazienkach


  • Projekcie odbyły się w sierpniu i lipcu 2021 roku
  • 8 bezpłatnych pokazów na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie

Kino w Łazienkach

W lipcowe i sierpniowe wtorki 2021 roku odbyły się bezpłatne pokazy filmowe, podczas których wyświetlone zostały głośne produkcje europejskiego, amerykańskiego oraz azjatyckiego kina – m.in. oscarowe tytuły, z gwiazdorską obsadą.

 

Tegoroczne seanse odbyły się na dziedzińcach Stajni Kubickiego. Ten XIX-wieczny obiekt zyskał nowy blask dzięki pracom konserwatorsko-remontowym i pod koniec lipca otworzy się dla zwiedzających z nową przestrzenią wystawienniczą.

 

REPERTUAR I TERMINY POKAZÓW :

 

20 lipca 2021 r., godz. 20.30

„Tajemniczy ogród”, Francja / Wielka Brytania, 2020, reż. Marc Munden

1 godz. 39 min

 

Film o miejscu prawdziwie magicznym, pełnym niespodzianek, zmieniającym życie bohaterów na lepsze. Opowieść

o przyjaźni i odbudowywaniu relacji z bliskimi osobami. Obraz piękna natury i jej krzepiącej siły, mądra historia dla wszystkich młodych sercem i duszą. Teraz i Ty możesz poznać sekrety tajemniczego ogrodu!

 

27 lipca 2021 r., godz. 20.30

„Dżentelmeni”, USA / Wielka Brytania, 2019, reż. Guy Ritchie

1 godz. 53 min

 

Najlepszy film Guya Ritchi’ego od lat i powrót do kina, które dwie dekady temu zapewniło twórcy „Porachunków” uwielbienie widowni. Reżyser ponownie wkracza z kamerą w mroki Londynu

i wciąga widzów w pełną dygresji oraz zwrotów akcji intrygę, wyraźnie inspirowaną klasycznym brytyjskim kinem gangsterskim, gdzie jeden feralny incydent puszcza w ruch domino zdarzeń.

 

3 sierpnia 2021 r., godz. 20.30

„Skłodowska”, Wielka Brytania, 2019, reż. Marjane Satrapi

1 godz. 43 min

 

Pasjonujący obraz życia wybitnej Polki, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla. Opowieść o odwadze i determinacji kobiety, która w czasach, gdy większość uważała, że miejsce żony jest w cieniu męża, zrewolucjonizowała konserwatywny i bardzo męski świat nauki, łącząc intuicję, inteligencję oraz wiedzę.

 

10 sierpnia 2021 r., godz. 20.30

„Gorący temat”, Kanada / USA, 2019, reż. Jay Roach

1 godz. 48 min

Ze względu na warunki atmosferyczne seans został przeniesiony na 31 sierpnia.

 

17 sierpnia 2021 r., godz. 20.30

„Parasite”, Korea Południowa, 2019, reż. Joon-ho Bong

2 godz. 12 min

 

Jeden z najważniejszych filmów ostatniej dekady – zdobywca licznych nagród, w tym Złotej Palmy w Cannes, czterech Oscarów (m.in. za najlepszy film i reżyserię) i Złotego Globu. Pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller opowiada historię pewnej rodziny bez przyszłości, która wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Tworzy perfekcyjny plan, jak w najkrótszym czasie przeskoczyć z nędzy do luksusu. Nie obędzie się jednak bez przekroczenia granic przyzwoitości i prawa.

 

24 sierpnia 2021 r., godz. 20.30

„John Lennon. Chłopak znikąd”, Kanada / Wielka Brytania, reż. Sam Taylor-Johnson

1 godz. 38 min

 

Film przedstawia nigdy wcześniej nieopowiadaną historię dzieciństwa Johna Lennona. John jest zwykłym piętnastolatkiem z ulic Liverpoolu – zabawny, inteligentny, nieposłuszny. Marząc o normalnej rodzinie, szuka ucieczki w świat muzyki. Fascynuje się nowymi trendami nadchodzącymi wówczas z Ameryki. Wreszcie odnajduje swój głos i razem z The Beatles staje się ikoną muzyki.

 

31 sierpnia 2021 r., godz. 20.30

„Gorący temat”, Kanada / USA, 2019, reż. Jay Roach

1 godz. 48 min

Ze względu na warunki atmosferyczne seans został przeniesiony na 7 września.

 

7 września 2021 r., godz. 20.30

„Gorący temat”, Kanada / USA, 2019, reż. Jay Roach

1 godz. 48 min

 

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o skandalu, który był jednym z najważniejszych wydarzeń dających początek ruchowi #MeToo. Trzy wielkie gwiazdy – Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie – w rolach kobiet, które przeciwstawiają się przemocy seksualnej w jednej z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych – Fox News.

 

________________________

 

Filmy wyświetlane były z oryginalną ścieżką dźwiękową i polskimi napisami.

 

Organizatorami pokazów filmowych są: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Wyświetl Film i Fundacja Rozwoju Kinematografii.